single-blog.php

CS:GODota 2

4. kolo Sazka eLEAGUE a další dvě výhry

4. května 2020

Dotaři vyšli ze střetu se svým bývalým týmem vítězně, nově složený CS:GO tým si po parádním výkonu odnesl výhru z obou map.

Čtvrtá čistá výhra

Dobře rozjetí Hippomaniacs se minulý týden po své druhé výhře posunuli na čtvrté místo a rozhodně patří k velkým překvapením ligy. Jenže i přes jejich odhodlání a papírově lepší pick hrdinů jim naši kluci nedali moc šancí, a se skóre 34-13 ukončili zápas v čase 24:51. Titul MVP si vybojoval Ondřej „Supream“ Štarha se svou Templar Assassin (18/2/6).

Jan “sehny” Sehnal, který si zahrál za Snapfire (2/2/21):

„Hra byla napínavá jak o dvě čísla menší trenky. Na soupeře jsme si připravili naši nejlepší strategii, protože jsme chtěli Edovým svěřencům ukázat, zač je toho loket. Kluci z Hippos kladli překvapivě odpor, až bych doporučil české gamingové komisi nechat tento tým vyšetřit, jestli je Edo náhodou nenadopoval zakázanými přípravky, jako je třeba MadMonq. GG.“

Nová sestava jede

Už první zápas na mapě Overpass ukázal opravdu napínavou podívanou. Po pistolkovém kolem, ze kterého lépe vyšli soupeři, si náš tým získal dobrý náskok 7:3. Protihráči ale dokázali první polovinu vytáhnout na 8:7, a na podobné vlně jela i polovina druhá, která skončila se skóre 15:15. V prodloužení si náš tým po několika vyhraných a několika prohraných kolech odnesl výhru 19:17. Začátek druhého zápasu na mapě Vertigo se nesl v režii eSuby, naši hráči ale rychle otočili a odešli s výsledkem 16:8.

Jaroslav “Sank1” Chlumský, trenér týmu:

„Včerejší zápas s eSubou pro nás měl speciální náboj, neboť víc jak polovina našich hráčů v minulosti oblékala právě dres tohoto celku. Proto jsme celé utkání brali jako malé derby. Kluci se na nás připravili a při banování nám vzali jak Inferno, tak Dust2, které jsme byli připraveni hrát. Proškrtali jsme se až k mapě Overpass, kterou jsme na oficiálech ještě nehráli.

Za Teroristy jsme nezačali špatně a vzali si na svoji stranu první kola. Pak jsme ale ztratili tempo, hodně zpomalili naši hru a soupeř nás začal “countrovat” až jsme se dostali na skóre 8:7 v náš prospěch. Po změně stran zápas vypadal v podstatě identicky. Esuba vyznávala rovněž pomalou hru, přetahovali jsme se o každé kolo, až zápas vyústil v prodloužení. Tam nás znovu potahal Pechyn a zápas jsme ukončili v poměru 19:17.

Mapa Vertigo byl jeden velký risk z naší strany, protože jsme ji začali trénovat pouze 2 dny před zápasem, zatímco eSuba ji už v minulosti několikrát hrála. Nezačali jsme dobře, úvodní kola šla na stranu soupeře, ale v tom šestém jsme začali zápas otáčet, až jsme polovinu vyhráli opět 8:7. Po výměně stran si troufám říct, že jsme soupeře k ničemu nepustili a zápas dotáhli i na Vertigu k vítězství, tentokrát v poměru 16:8.

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás hnali na streamu k vítězství. Za sebe jsem hrozně rád, že jsme tuhle první ostrou zkoušku zvládli bez ztráty bodu.“

5. kolo

Dota tým se ve čtvrtém kole postaví hráčům z CZC.eSuba. Oba týmy jsou v lize zatím bez jediné porážky, takže můžeme očekávat opravdu zajímavou hru. Zápas proběhne 9. května od 19:45. CS:GO tým nastoupí druhý den, 10. května od 19:00, proti ENTERPRISE. Buďte u toho s námi na Twitch kanále Sazka eLEAGUE! #SMPWIN 💙