single-blog.php

CS:GODota 2

6. kolo Sazka eLEAGUE ukázalo hned tři napínavé zápasy

18. května 2020

Předposlední kolo Sazka eLEAGUE je za námi a byla to opravdová jízda. V sobotu proběhly hned dva zápasy v Dotě 2, z nichž jeden byla dlouho očekávaná bitva s eSubou o post neporažených. A hned druhý den se CS:GO tým postavil proti nezastavitelným Sinners. Jak naši hráči dopadli?

Dotaři zůstávají neporažení

Jedním z nejočekávanější zápasů ligy byl nepochybně šlágr proti eSubě. Oba týmy zůstaly po prvních kolech bez jediné prohry, a mnohé tak napadlo, že by právě eSuba mohla sesadit náš sebevědomý tým z prvního místa. Ke střetu mělo dojít minulý týden, ale zápas musel být odložen. Fanoušci se ho dočkali tuto sobotu před začátkem šestého kola, a rozhodně se bylo na co dívat. Protihráči v early game předvedli slušný rozjezd a nějaký čas si zvládli udržet vedení, na výhru jim to však nestačilo. Titul MVP si odnesl Pavel „Mambos“ Beneš se svým Terrorblade (7/1/8).

Petr “muf” Fojtík:

„Na zápas proti eSubě jsme se těšili asi nejvíc, protože podle nás patří jednoznačně k nejsilnějším týmům v lize. Esuba si proti nám připravila nepříjemný nabíhací/push strat, naštěstí pickli Lycana v první fázi a mohli jsme si dopickovat hrdiny, kterým nic moc nedělá. Po vyrovnané laning fázi, kde jsme neměli odpověď na last pick Timbera, jsme se rozhodli, že ho budem co nejvíc ignorovat a snažili jsme se nafarmit naše carry. Po prvním vyhraném rosh fightu už jsme kontrolovali průběh hry a podařilo se nám zvítězit.“

V šestém kole pak na naše hráče čekal tým GO GAME Dogs, který se držel déle, než by kdokoliv očekával. Dařilo se jim obstojně bránit, hráli agresivně a v několika chvílích naše hráče zvládli docela potrápit. Po více než 40 minutách ale podlehli, a náš tým i nadále zůstal neporažený. Hráčem zápasu se stal Jonáš „SabeRLight“ Volek se svým Lycanem (14/8/28).

Jan “sehny” Sehnal:

„Laning fáze šla podle našich představ. V pozdější části hry jsme se rozhodli pro mírně neortodoxní strategie a měli jsme posléze problém zakončit. Tým Dogs odolával jako Řekové u Thermopyl, kluci nám pod velením Vilémidase nedali nic zadarmo. Bylo fajn si zahrát proti kamarádům a bývalým spoluhráčům. GG WP.“

CS:GO tým Sinners podlehl

O schopnostech hráčů z týmu Sinners snad nikdo nemůže mít pochyb. Nepodcenili je ani naši střelci, kteří se na zápas připravovali na týdenním bootcampu. Bohužel už na první mapě protihráči předvedli jednoznačný výkon. Přestože se nám podařilo získat první kola pro sebe, Sinners celý zápas rychle otočili a náskoku se už nevzdali. Druhá mapa, naším týmem zvolený Nuke, byla vyrovnanější, kýženou výhru ale nepřinesla. Bez ohledu na to tým předvedl sympatický výkon a je vidět, že má velký potenciál.

Poslední kolo proběhne poslední květnový víkend. Dotaři se střetnou s týmem Inaequalis Rozbíječi v sobotu 30. května od 16:00. Střelci z CS:GO týmu druhý den, v neděli 31. května, od 17:00 poměří své síly s Gunrunners.AOC. Doražte na stream na Twitch kanála Sazka eLEAGUE, a fanděte společně s námi! #SMPWIN 💙