single-blog.php

FIFA

Seron vítězí v ESL PS Tournaments CZ/SK

24. dubna 2020

Dominik “Seron” Čermák znovu ukázal, že se řadí mezi nejlepší hráče naší scény. Ve finále Upper Bracketu ESL PS Tournaments CZ/SK i v grand finále celého turnaje porazil dosud nezastavitelného Lukáše „T9Laky“ Poura, a připsal si na své konto důležitou výhru.

V první řadě gratulujeme k vítězství! Jaký to je pocit porazit Lakyho, ještě k tomu dvakrát po sobě?

Děkuji. Pocit to je neskutečný! Dva roky jsem ho nemohl porazit. Pokaždé mě vyřadil, ale teď se to konečně povedlo. Doufám, že to takhle bude i na dále, i když to bude velmi těžké. Naše zápasy jsou velmi vyrovnané a stačí jedna chyba, kvůli které prohrajete celý zápas.

Jak se ti celý turnaj hrál? A byl kromě Lakyho někdo, kdo tě trochu potrápil?

Turnaj od ESL jsem hrál poprvé, protože tam vždy bylo věkové omezení. Hned v prvním kole mě potrápil Cristy, u kterého o zápase rozhodla chyba. Tu jsem potrestal a vyhrál.

Když si vzpomeneš na svoje první zápasy, v čem ses posunul nejvíc? A na čem bys měl nejvíc zapracovat, abys znovu obstál třeba právě proti Lakymu?

Určitě jsem zlepšil psychiku a držení míče. Pracovali jsem na tom s Kubou, který mi při weekend league říkal kde dělám chyby, kdy mám zrychlit, nebo naopak zpomalit a podržet balon. Myslím, že se to vyplatilo a že jsem Lakyho přehrál na stredu hřiště, což rozhodlo celý zápas. A na čem zapracovat? Nejspíš pořád na psychické stránce. Už se lepší, ale vždycky je na čem pracovat.

Nedávno jsi dostal pozvánku do Cool Ligy, a v neděli tě čeká turnaj, který pořádá Sparta. Jak se na zápasy těšíš?

Těším se moc, jelikož je teď hodně turnajů, které můžu hrát. Konkrétně na Spartu se hodně těším a jakmile postoupím ze skupiny, budu moct znovu poměřit síly s Lakym nebo Riijkem. Těším se i na COOL ligu, u které se mi nejvíc líbí jejich nový koncept. Řekl bych, že je to skvělé oživení kompetitivní FIFA scény.

Cítíš teď mnohem větší tlak, když se účastníš více turnajů?

Tlak samozřejmě cítím, naštěstí ale jen malinko. Jelikož bych chtěl dosáhnout na 1. místo u nás i na Slovensku, tak je spíš tlak z té stránky, že fanoušci budou mít velká očekávání.

Chtěl by jsi fanouškům něco vzkázat?

Opravdu jim moc děkuji za dosavadní podporu, kterou projevují na všech sociálních sítích.

Zápas první skupiny turnaje AC Sparta Praha je naplánovaný na 26. dubna od 18:00. Proti Seronovi se postupně postaví MichSako, Huhnak (Entropiq) a Dalas (FK Teplice). Zápasy můžete sledovat živě na Twitch kanále AC Sparta. Budeme se na vás těšit! #SMPWIN 💙

🚨🎉 Dominik "Seron" Čermák sesazuje z trůnu Lukáš "T9Laky" Pour a pořáží ho ve finále ESL PS Tournaments CZ/SK 2:1!…

Zveřejnil(a) Sampi dne Čtvrtek 23. dubna 2020