single-blog.php

CS:GO

Postupujeme do 1. Tipsport Cool Ligy

21. května 2020

Když jsme dostali pozvánku do uzavřené kvalifikace Tipsport COOL Ligy ve hře Counter-Strike: Global Offensive, všichni nejspíš očekávali jen nejlepší možné výsledky v první lize. Jenže nemyslitelné se stalo pravdou, a naše sestava se propadla do druhé ligy. A ani v té se nám zpočátku příliš nedařilo.

První hrací den sice přinesl dvě vítězství, ten druhý ale znamenal dvě prohry a propad na třetí příčku tabulky. V té době se týmu nevedlo ani v druhém prestižním turnaji, Sazka eLeague. Hráči pomalu ztráceli motivaci, doháněl je strach a všechny zúčastněné strany věděly, že přišel čas na změnu.

Ta byla opravdu razantní a soupisku opustili rovnou tři hráči. Už třetí hrací den 2. Cool Ligy tak dvojici Dominik “Fraged” Herz a Martin “Pechyn” Pechoušek doplnil Zdeněk “daxen” Dušek, Marek “kinzo” Bílek a hostující Ľuboš “HenkkyG” Ilko. Obměna přinesla hned dvě vítězství a bylo vidět, že šlo o dobrý krok kupředu. Ale kvůli možnosti změnit v průběhu ligy jen dva členy, dohrál zbytek zápasů jeden z původní střelců, Dominik “Desty” Černý.

Zbývající kola znamenala pro naši pětici čistá vítězství. Jen jedno z nich, střet s týmem eEriness, se dostalo do prodloužení. Cíl probojovat se do první ligy jsme však splnili a postupujeme do ní z pěkného druhého místa. V letním splitu se na naši novou sestavu můžete těšit v té nejvyšší lize, ve které ukážeme, co náš tým skutečně dokáže.

Jménem celé organizace děkujeme fanouškům za věrnost a podporu. #SMPWIN 💙

Jozef „d0di“ Kiss, trenér týmu:

Začiatkom Cool Ligy sme sa potýkali s nekonzistetnými výsledkami a zároveň aj výkony neboli podľa očakávaní. Prišla prehra po ktorej sme museli zasiahnuť. Boli sme nútení siahnuť po zmene hráčov, čo sa nám aj vyplatilo v doterajšom priebehu. V druhej Cool Lige sme nakoniec obsadili druhé miesto tesne o jeden bod. Táto pozícia nám zaručila postup do 1. Cool Ligy, ktorú si zahráme v ďalšom splite. Naše výkony z posledných zápasov boli konzistentnejšie a prínašali výsledky ktoré sme potrebovali. Isto sme ukázali naše miesto a zaslúžene si vydobili miesto medzi najlepšímy tímami CZ/SK. Fanúšikovia sa môžu na nás tešiť s postupne gradujúcou hrou.